Producenci

 

Ceny czujników optycznych zostały przeliczone po kursie EUR = 4,00 zł

W przypadku gdy kurs EUR zmieni się o 3% obowiązującą ceną będzie cena przeliczona po aktualnym kursie.

 

SCOBN20M Nadajnik (2251) SCOBN20M Nadajnik (2251)
Producent: SELS
Cena: 162,36 zł (netto: 132,00 zł )
szt.
zobacz więcej
SCOBO20RPM Odbiornik (2252) SCOBO20RPM Odbiornik (2252)
Producent: SELS
Cena: 236,16 zł (netto: 192,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Nowoczesne systemy automatyki przemysłowej wymagają stosowania inteligentnych form wykrywania obiektów. Niezawodnym rozwiązaniem wykorzystywanym w tym celu są czujniki optyczne. Stanowią one odmianę czujników zbliżeniowych, które służą do wykrywania położenia oraz obecności obiektów wykonanych z różnego rodzaju materiałów konstrukcyjnych. Czujniki optyczne to wysokiej klasy rozwiązanie, które pozwala podnieść jakość prowadzonej produkcji, zmniejszyć ryzyko wystąpienia przestojów oraz zwiększyć oszczędność energii.

Zasada działania czujników optycznych opiera się na wysyłaniu wiązki promieni świetlnych przez nadajnik oraz odbieraniu jej przez odbiornik. Czujnik ten reaguje na obiekty występujące na drodze wiązki, co pozwala na wykrywanie obecności różnego rodzaju obiektów. Tego typu urządzenia charakteryzują się szerokim zakresem konstrukcyjnym oraz wysokimi parametrami technicznym. Z tego względu stanowią one przydatne rozwiązanie, które wykorzystywane jest we wszystkich gałęziach przemysłu. Zastosowanie czujnika optycznego pozwala m.in. na kontrolę położenia ruchomych części maszyn, identyfikację obiektów występujących w obszarze działania czujnika, liczenia elementów oraz określanie poziomu cieczy czy materiałów sypkich

Sklep internetowy COMEL posiada szeroką ofertę urządzeń z zakresu automatyki, takich jak czujniki optyczne. Stanowią one specjalistyczne rozwiązanie, które wyposażone jest w wysokiej jakości systemy soczewek optycznych.  Oferowane czujniki występują w wielu różnorodnych modelach, a w wśród nich występują dwa podstawowe rodzaje czujników:
•    czujniki odbiciowe – to urządzenia o krótszym zasięgu, które odbijają światło od obiektu znajdującego się w obszarze jego działania, po czym wraca ono do czujnika.
•    czujniki refleksyjne – to urządzenia, które dodatkowo posiadają  reflektor. Emitowana wiązka światła odbija się od niego, dzięki czemu zasięg tego rodzaju czujnika sięga nawet kilkanaście metrów.
Wszystkie modele czujników występujące w ofercie sklepu COMEL pozwalają na dokładne ukierunkowanie promienia świetlnego w nadajniku i odbiorniku, co pozwala na realizację różnego typu funkcji – w zależności od zakresu zastosowania czujników. Ponadto czujniki optyczne charakteryzują się dużym zasięgiem działania, małą wrażliwością na widzialne światło z otoczenia oraz odpornością na zakłócenia – mogą one pracować nawet przy dużym zanieczyszczeniu powietrza i przy zabrudzeniu układu optycznego czujnika. Wysoka jakość oferowanych czujników optycznych oraz ich konkurencyjna cena z pewnością zachęcają do zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl