IM-01.IND Monitor stanu izolacji

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 3 900,00 zł 3900.00
Cena netto: 3 170,73 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: TRAFOX
Kod produktu: IM-01.IND

Opis

  • Ciągły pomiar rezystancji i pojemności
  • Interfejs komunikacyjny Modbus/TCP do zdalnego monitorowania i nadzoru
  • Ekran ułatwiający instalację i użytkowanie
  • Automatyczne rozpoznawanie charakteru sieci - wielkości impedancji i pojemności
  • Możliwy nadzór obciążenia i śledzenie temperatury transformatora separującego 
  • Możliwe dołączenie opcjonalnych modułów do zdalnego nadzoru ciągłości przewodu PE
  • Rejestracja alarmów i zdarzeń na karcie mikroSD
  • Przystosowany do pracy w układach z przemiennikami częstotliwości 
  • Montaż w rozdzielnicy

 

TRAFOX Superintend IMD - to innowacyjny system do monitorowania stanu izolacji. Dla nieuziemionych sieci elektrycznych urządzenie mierzy w sposób ciągły wielkość rezystancji izolacji oraz występujących pojemności. Zastosowano metodę pomiaru pozwalającą na uzyskiwanie niezawodnych wyników nawet w sieciach w znacznym stopniu zakłóconych przez obciążenia nieliniowe, w szczególności coraz powszechniej stosowane przemienniki częstotliwości. Pomiar odbywa się z wykorzystaniem 2 generowanych napięć sinusoidalnych, co pozwala na analizę dokładną przepływających w efekcie prądów. Dodatkowo częstotliwości generowanych sygnałów napięciowych są w toku procesu dobierane tak, żeby zapewnić najlepszą dokładność oraz czas reakcji. W razie występowania zakłóceń sub-harmonicznych w sieci, urządzenie Superintend dobiera automatycznie między innymi parametry pracy filtru dolnoprzepustowego. 

Zastosowana metoda pomiaru pozwala na prawidłowy pomiar we wszelkich systemach zasilania - od pełnego prądu stałego (DC) do sieci prądu przemiennego (AC). Urządzenie spełnia wymagania właściwej normy IEC61557-8 (polski odpowiednik PN-EN 61557-8 z października 2007) dla urządzeń do monitorowania stanu izolacji w sieciach IT. 

Wyjątkową cechą monitora stanu izolacji TRAFOX Superintend IM-01.IND jest dokładny pomiar i możliwość rejestracji zmian także pojemności doziemnej. Umożliwia to analizę wpływu poszczególnych zmian w instalacji/dodanych czy wymienionych urządzeń na występowanie stanów pogorszonej izolacji i związanych z tym alarmów.

Dostępne są także osobno wersje - IM-01.MED dla instalacji medycznych (szpitale, przychodnie) oraz IM-01.PV dla instalacji fotowoltaicznych. W przygotowaniu wersja dla instalacji statkowych (z certyfikatem morskim).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl