Producenci

Przeprowadzanie procesów produkcyjnych w nowoczesnych przedsiębiorstwach wymaga zastosowania specjalistycznych środków kontroli i nadzoru prowadzonych prac, które pozwolą na stałe monitorowanie procesu wytwarzania. Jednym z przydatniejszych systemów z zakresu automatyki są różnego rodzaju czujniki – dostarczają one informacji o pojawieniu się bodźców czy przekroczeniu zadanej wartości. Stanowią one innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia wykrywanie obiektów i określanie ich lokalizacji, wykrywanie anomalii wartości mierzonych oraz monitorowanie parametrów, takich jak prędkość, ilość ciepła, temperatura czy ciśnienie. Wielkości te mierzone są przy zastosowaniu efektów chemicznych lub fizycznych oraz przekazywane są w postaci sygnału elektrycznego.

Sklep internetowy COMEL posiada w swojej ofercie różnego rodzaju czujniki, które pozwalają na monitorowanie i kontrolowanie parametrów procesowych. Szeroki wybór umożliwia zainstalowanie odpowiedniego modelu dla konkretnego zastosowania. Wśród oferowanych produktów występują, takie rodzaje czujników jak:
•    czujniki poziomu –to urządzenia przeznaczone do pomiaru stanu magazynowego danej substancji. Zasada ich działania opiera się na pomiarze ciśnienia i różnicy ciśnień.
•    czujniki temperatury – to urządzenia, które występują w postaci przewodu lub czujnika kanałowego, które służą do pomiaru temperatury cieczy, gazów oraz ciał stałych. Są one stosowane w celu monitorowania pracy urządzeń. Czujniki temperatury oferowane przez sklep COMEL pozwalają na wykonywanie pomiarów temperatury w szerokim zakresie, co umożliwia wykorzystywanie ich do szerokiej gamy zastosowań.
•    czujniki indukcyjne – to urządzenia służące m.in. do kontroli położenia obiektów oraz zliczania czy monitorowania prędkości obrotowej wirujących przedmiotów. Zasada ich działania nie jest skomplikowana, dlatego są one stosowane na szeroką skalę jako sterowniki pracy różnego rodzaju elementów.
•    czujniki optyczne – to urządzenia, których zasada działania opiera się na wysyłaniu wiązki promieni świetlny przez nadajnik oraz odbieraniu jej przez odbiornik. Czujnik ten reaguje na wszelkie obiekty występujące na drodze wiązki i sygnalizuje ich obecność w strefie działania czujnika. Wśród tego rodzaju urządzeń występują czujniki refleksyjne oraz czujniki odbiciowe.

Wszystkie rodzaje oferowanych czujników stanowią element bezpieczeństwa procesu produkcyjnego, który powinien być wykorzystywany w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Zastosowanie tego rodzaju sposobu monitorowania i kontroli produkcji przekłada się na  zmniejszenie ilości występujących awarii czy zakłóceń, generowanie oszczędności materiałowych oraz zapewnienie wysokiego poziomu przeprowadzanych prac z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Pozwala to na prowadzenie prac produkcyjnych w bezpieczny, wydajny, sprawny sposób oraz generowanie większych zysków przez dane przedsiębiorstwo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl